Adform, BM'nin Bilime Dayalı Hedefler girişimine katılan ilk küresel DSP oldu


2030'a kadar emisyonları azaltma taahhüdünde bulunan Adform, reklam teknolojilerinde sürdürülebilirlik alanında devrim yaratma konusundaki kararlılığını sürdürüyor.

Tarih: 12 Şubat 2024 18:26:16

Vakıf Katılım

Dünyanın en güçlü ve güvenli medya satın alma platformu Adform, bugün yaptığı bir açıklamayla Bilime Dayalı Hedefler Girişimine (SBTi) katılan ilk küresel DSP olduğunu duyurdu. Sürdürülebilirlik alanındaki iş birlikleri açısından dönüm noktası niteliğindeki bir yılın ardından Adform, SBTi'nin yakın vadeli (2030) emisyon azaltma hedeflerine uyum sağlayarak bir sonraki aşamaya geçiyor.

Adform, sunduğu hizmetlerin önemli bir bileşeni olarak sürdürülebilir reklamcılığı desteklemeye devam ediyor. Adform, 2023 yılında Ad Net Zero'nun bir üyesi olarak Scope3 ile entegre olan ilk küresel DSP olarak tarihe geçti ve iş ortağı markaların karbon emisyonlarını ölçmelerine ve azaltmalarına yardımcı oldu. SBTi'nin eklenmesiyle Adform'un sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığı daha da güçleniyor.

Bilime Dayalı Hedefler Girişimi (SBTi), kuruluşların iklim bilimine dayalı sera gazı emisyon azaltma hedefleri belirlemesini teşvik ederek özel sektörde iklim eylemini yönlendirmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda, SBTi, şirketlere Paris Anlaşması'na uygun ve iklim krizinin etkilerini sanayi öncesi seviyelerin altında tutmaya odaklı hedefler belirlemeleri için kriterler sunuyor.

Karbon Saydamlık Projesi (CDP), Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI), Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) ve We Mean Business Coalition arasındaki bir iş birliği olan SBTi, kurumsal çevre eyleminin tartışmasız altın standardı olarak öne çıkıyor. Girişim, IKEA, JYSK, Vodafone, T-Mobile, BMW ve diğer önde gelen küresel reklam ajansları dahil olmak üzere tanınmış küresel markalar tarafından da destekleniyor. 

SBTi, belirlenen kriterlere uygun hedefler geliştirmiş olan şirketleri onaylayıp, bu şirketlerin hedeflerini resmi web sitesinde yayınlayarak, şirketlerin iklim değişikliğiyle mücadelede taahhütlerini ve ilerlemelerini kamuoyuna açık bir şekilde göstermelerine olanak tanıyor. Bu, şirketlerin sürdürülebilirlik ve iklim dostu uygulamalara yönelik taahhütlerini ve çabalarını artırarak, genel olarak iklim krizine yönelik küresel mücadeleye katkı sağlamalarına yardımcı oluyor.

Sürdürülebilirliğin işletmeler genelinde bir mesele haline geldiğini belirten Adform CEO’su Troels Philip Jensen, “Sürdürülebilirliği stratejilere dahil etme yolculuğu reklam teknolojileri sektöründe devam ediyor. Sürdürülebilirlik işletmeler arası bir mesele haline geldiğinden, reklam teknolojileri endüstrisi sürdürülebilirliği stratejilerine gerçek anlamda entegre etmek için hala bir yolculukta. Adform olarak, birçok yeni kararın alınması gereken bu zorlu yolculuğu destekliyoruz. SBTi iklim eylemi konusunda en yüksek ölçüt olduğundan, bilime dayalı emisyon azaltma hedefleri taahhüdünde bulunarak yol gösterici ilkelerimizden biri olan "Dik dur" ilkesini uygulamaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Adform Kıdemli Başkan Yardımcısı, Genel Danışman ve ÇYS Anders Pilgaard Andersen, "Ad Net Zero, Scope3 ve şimdi de SBTi, tüm bu iş birliklerimiz reklam teknolojilerinde sürdürülebilirlik alanında devrim yaratmaya yönelik kararlığımızın birer kanıtı olarak öne çıkıyor. Markalar, Ajanslar ve Yayıncılar dahil olmak üzere iş ortaklarımız, platformumuzda yalnızca tek bir tıklamayla kampanyaları için sürdürülebilir seçimler yapabiliyor. Adform olarak taahhütlerimizi eyleme geçirmekten ve sözlerimizi yerine getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.