Akşener: "Sayın Kılıçdaroğlu PKK’yla masaya oturmaz, kefilim"


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Balkan Rumeli Mübadil Buluşmasında konuştu.

Tarih: 26 Mayıs 2023 21:05

Salonda bulunan konukları selamlayarak konuşmasına başlayan Akşener, salonda konuk olarak bulunan İlber Ortaylı ve Celal Şengör’e seslenerek; ‘’İlber Hocam, kutup yıldızımız o karşımda olunca birkaç kelam etmek istiyorum. Yanlışım olursa sakın düzeltmeyin.’’ dedi.

‘’Biz Rumeli ve Balkanları müslümanlaştırmak, türkleştirmek için devletimiz tarafından gönderilmiş evladı fatihanız.’’

Akşener; ‘’Muhacir, muhacır, göçmen, Rumeli, Balkan, mübadil isimleriyle anıldık. Ama büyük çoğunluğumuz Anadolu’dan gitme yörüktür, Türkmen’dir. Anadolu’nun sahipleri olarak Rumeli’yi Türkleştirmek, Müslümanlaştırmak için gönderildik. Bizi buradan devlet ebed müddet olsun diye gönderdiler. Bir yanlış yapılıyor. 21 yıldır artarak giden bir misafir muamelesi. Hayır biz misafir değiliz. Biz Rumeli ve Balkanları Müslümanlaştırmak, Türkleştirmek için gönderilmiş; devletimiz tarafından gönderilmiş evladı Fatihanız.’’ diye konuştu.

‘’Kadınlar çok güçlüdür, hafızadır ve asla unutmazlar.’’

Osmanlı döneminde Balkanları Türkleştirmek ve Müslümanlaştırmak için gönderilen bir aileye mensup olduğunu ifade eden Akşener; ‘’Özel bir durumumuz vardır. Kadınlar çok güçlüdür, hafızadır ve asla unutmazlar. İyiliği de, kötülüğü de unutmazlar. Hafızadır kadınlarımız. Çünkü 3 tane iç göçü kadınlar yapmıştır.’’ ifadesini kullandı.

Annesinin amcasının Yemen’de şehit olduğunu söyleyen Akşener, o dönemdeki göçleri anlatarak; ‘’Hepimizin ailesinde bir şehit mevcuttur. Küçücük çocuklarıyla önce Balkanların içinde sonra Balkanlardan Türkiye’ye göç edilmiştir; ayak çıplak, başı kabak. Gözünüzü kapatın ve bir aile düşünün. Koca yok başta, baba yok başta; dede, anneanne, babaanne var. Kucakta bir küçük çocuk, sırtta bir çocuk, elde bir çocuk. Bir çocuğunuzu feda edeceksiniz. Yazıklar olsun bize ki bunların filmleri yapılmadı. Yazıklar olsun bize ki, yuh olsun bize ki bunları anlatmadık biz. Onun için Suriyelilerle bir tutuluyoruz.’’ dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret ederek konuşmasına devam eden Akşener; ‘’Ben Meral Akşener. 2 Batı Trakya Cumhuriyeti kurmuş Atatürk’ün arkadaşı Hasan Tahsin Argun’un yeğeni ve onun adına diyorum ki; Sayın Kılıçdaroğlu pkk’yla masaya oturmaz, kefilim. Fetö’yle masaya oturmaz, kefilim. Hizbullah’la masaya oturmaz, kefilim. Harama el uzatmaz, kefilim. Babamın amcasının bize bıraktığı en önemli miras dürüstlüğüdür. O dürüstlüğü arkama alarak bütün müktesebatım üzerine kefilim. Bana ihtiyacı yoktur. Ama benim hemşerilerimin arasında kefilim ki kul hakkına el uzatmayacak.’’ diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Reklam724 Losev
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul