Bakan Bolat, TPS-OIC Ticaret Müzakereleri Komitesi 3. Bakanlar Toplantısı'na katıldı


Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, TPS-OIC Ticaret Müzakereleri Komitesi 3. Bakanlar Toplantısı'nın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Tarih: 11 Haziran 2024 16:40:11

Vakıf Katılım

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Devletler Arasında Tercihli Ticaret Sistemi (TPS-OIC) Ticaret Müzakereleri Komitesi 3. Bakanlar Toplantısı'nın açılış konuşmasını yaptı.

Toplantıda, üye ülkelerle olan ticaret işbirliğinin daha da güçlenmesi yönünde adımlar atacaklarını vurgulayan Bolat, "Son yıllarda yaşanan jeopolitik gerilimler ve küresel ekonomik belirsizlikler, uluslararası ticaretimizi olumsuz etkilemiş olsa da, İslam İşbirliği Teşkilatı ülkeleri olarak birlikte hareket ederek bu zorlukların üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz. Bu toplantıda, ticaretin önündeki engelleri kaldırmak ve üye ülkeler arasında daha güçlü ekonomik bağlar oluşturmak adına yeni stratejiler geliştirdik" dedi.

Bakan Bolat, ticaretin sadece ekonomik büyüme değil, aynı zamanda sosyal kalkınma için de önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

"TPS-OIC sistemiyle ticaret hacmimizi artırmak ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerimize ulaşmak için ortak projeler ve işbirlikleri üzerinde çalışacağız. Tüm üye ülkelerin katılımıyla gerçekleştirilecek bu projeler, bölgesel ticaretin canlanmasına ve refah seviyemizin yükselmesine katkı sağlayacaktır. Ticaret Bakanlığı olarak, ülkelerimiz arasındaki ticaretin geliştirilmesi ve daha adil bir ekonomik düzenin sağlanması için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. TPS-OIC'nin başarıyla uygulanması ve ticaret hacmimizin artırılması için tüm paydaşlarımızla birlikte çalışmaya kararlıyız. Bu çerçevede, ülkemizin ekonomik ve ticari hedeflerine ulaşmasında önemli bir adım attığımıza inanıyoruz."

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.