Bakan Kacır: 2024'te bin 72 stajyer öğrenci almayı hedefliyoruz


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Milli Teknoloji Hamlesi'nde öğrencilerin TÜBİTAK Staj Programında yetiştiğini belirtti.

Tarih: 11 Temmuz 2024 13:01:20

Vakıf Katılım

2023 yılı içerisinde TÜBİTAK Başkanlığı ve bağlı Enstitülerde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı (CBİKO) himayelerinde yürütülen Ulusal Staj Programı (USP) kapsamında 682, Mesleki ve Teknik Eğitim Veren Ortaöğretim Kurumları aracılığıyla temin edilen Uzun Dönemli Staj kapsamında 45, İşletmede Mesleki Eğitim bünyesinde 107 olmak üzere toplamda 834 öğrenci stajyer olarak görev aldı.

2024 yılı içerisinde sürdürülmekte olan stajyer alımlarında ise, USP kapsamında 838, Mesleki ve Teknik Eğitim Veren Ortaöğretim Kurumları aracılığıyla temin edilen Uzun Dönemli Staj kapsamında 44, İşletmede Mesleki Eğitim bünyesinde 190 olmak üzere toplamda bin 72 stajyer öğrenci temin edilmesi hedefleniyor.

USP çerçevesinde internet sitesi sistemi üzerinden gerçekleştirilen TÜBİTAK Başkanlığı ve bağlı Merkez ve Enstitülerdeki stajyer alımları 8 Mayıs 2024 tarihi itibarıyla başladı. Öğrencilere TÜBİTAK Staj Genelgesinde yer alan şartlar ve CBİKO tarafından hesaplanan Ağırlıklı Toplam Standart Puanı (ATSP) göz önünde bulundurularak teklifler iletiliyor

Bakan Kacır, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Ulusal Staj Programı'nın "stajyer havuzuna" ilişkin paylaşımda bulundu. Kacır, paylaşımında "Milli Teknoloji Hamlesi'nde yol arkadaşlarımız TÜBİTAK Staj Programında yetişiyor." ifadelerini kullandı.

Kacır, "2023 yılında 834 öğrenciye staj imkanı sağladık. 2024'te ise bin 72 stajyer öğrenci almayı hedefliyoruz." bilgisini paylaştı.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.