Bulut teknolojilerindeki testlerin şirketlere 6 önemli katkısı


Teknoloji sektörüne inovatif bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen TesterYou’nun Kurucusu Barış Sarıalioğlu, bulut testi kullanmanın şirketlere olan 6 faydasını paylaştı.

Tarih: 18 Eylül 2023 12:02:08

Vakıf Katılım

Gelişen teknolojiyle birlikte şirketler, kullandıkları yazılım sistemlerinde esneklik, hız ve güvenliğe ihtiyaç duyuyor. Şirketler, bu ihtiyaçlara yanıt verebilmek için bulut tabanlı çözümlere yöneliyor. Bulut teknolojilerinin en güvenilir şekilde test edilmesi şirketler için kritik bir rol oynuyor. Bulut sistem yönetimi testleri iş sürekliliği, maliyet verimliliği, hızlı dağıtım, uzaktan çalışma kolaylığı ve güvenlik gibi pek çok avantaj sunarken şirketlerin bu hedeflere ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Güçlü, iyi organize edilmiş ve güvenilir bir bilgisayar altyapısına sahip olmanın, iş kurmak ve büyütmek için günümüzde en önemli unsurlardan biri haline geldiğini belirten TesterYou Kurucusu Barış Sarıalioğlu, "Bulut sistemleri bir kuruluşun sistem ihtiyaçlarını belirleyen, sistem performansını yükseltip optimize eden, donanım ve yazılımda ortaya çıkabilecek sorunları gideren yapılardır ve mutlaka test edilmeleri gerekir. Bulut kaynaklarını test eden kuruluşlar, verilerin optimum performansını, kullanılabilirliğini ve güvenliğini sağlayabilir, ilgili altyapı veya platformun kesinti süresini en aza indirebilirler. Bu nedenle, şirketlerin bulut testini kullanmayı değerlendirmeleri oldukça önemlidir." ifadelerinde bulundu.

Bulut testi çeşitleri ve faydaları

Geniş anlamda bulut testi, uygulamaların bulut bilişim kaynakları aracılığıyla test edilmesini ifade etse de amaca göre değişen birbirinden farklı türlerin de olduğunu belirten TesterYou Kurucusu Barış Sarıalioğlu, "Bu testler, bulut kaynaklarının test edilmesi, bulut tabanlı yazılımların test edilmesi ve yazılımın bulut tabanlı araçlarla test edilmesi şeklinde birbirinden ayrılıyor. Şirketler kendi amaçlarına göre bu testleri kullanabilir. Testleri kullanmak kendi içinde birçok avantaj yaratıyor.” diyerek 6 avantajı şöyle sıraladı:

''Maliyet etkinliği: Müşteriler yalnızca kullandıkları kadar ödedikleri için bulut testleri, geleneksel testlere göre daha uygun maliyetlidir. Kullanılabilirlik ve iş birliği: Kaynaklara ağ bağlantısı olan herhangi bir cihazdan erişilebiliyor. QA test çalışmaları fiziksel konumla sınırlı kalmayarak, yerleşik iş birliği araçlarıyla birlikte test ekiplerinin gerçek zamanlı olarak iş birliği yapmasını kolaylaştırıyor. Ölçeklenebilirlik: Hesaplama kaynakları, test taleplerine göre yukarı veya aşağı olarak ölçeklendirilebiliyor. Daha hızlı test: Bulut testi, birçok BT yönetim görevine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırdığı için geleneksel testlerden daha hızlı sonuçlanıyor. Bu, ürünü pazara sunma süresinin daha kısa ve hızlı olmasını sağlıyor. Özelleştirme: Çeşitli test ortamları genellikle istenilen doğrultuda simüle edilebiliyor. Basitleştirilmiş felaket kurtarma: Veri yedekleme ve kurtarma için gerçekleştirilen çalışmalar, geleneksel yöntemlere göre daha az yoğunluk içeriyor.''

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.