CGTN anketleri: Çin’deki reform ve dışa açılma dünyaya fırsat sundu


Çin Medya Grubu’na (CMG) bağlı Çin Global Televizyon Ağı (CGTN) tarafından kısa süre önce dünya genelinde düzenlenen anketlerin katılımcıları, Çin’de nitelikli büyüme başarılarını yüksek takdirle değerlendirirken, Çin’in reform ve dışa açılmayı daha da genişletip dünyaya daha fazla fırsat getireceğini ümit ettiklerini açıkladı.

Tarih: 11 Temmuz 2024 11:58:49

Vakıf Katılım

Çin Medya Grubu’na (CMG) bağlı Çin Global Televizyon Ağı (CGTN) tarafından kısa süre önce dünya genelinde düzenlenen anketlerin katılımcıları, Çin’de nitelikli büyüme başarılarını yüksek takdirle değerlendirirken, Çin’in reform ve dışa açılmayı daha da genişletip dünyaya daha fazla fırsat getireceğini ümit ettiklerini açıkladı.

Anketlere katılanların yüzde 80.3’ü, Çin ekonomisinin büyüme potansiyelinin büyük olduğuna işaret ederek, Çin ekonomisinin dünyaya daha fazla yarar getireceğini savundu. Anketlere katılanların yüzde 85.2’si, Çin ekonomisinin uzun vadede iyiye doğru istikrarlı ilerleme eğilimini olumlu bulduklarını kaydetti. Anketlere katılanların yüzde 79.6’sı, Çin’in küresel ekonomik büyümeye sağladığı katkıyı yüksek takdirle değerlendirdi. Anketlere katılanların yüzde 81.9’u, Çin’in fırsatlarla dolu bir ülke olduğuna işaret ederek, Çin’in gelişmesinin dünyaya sürekli olarak fırsatlar getireceğini savundu.

Yukarıdaki veriler, CGTN tarafından başlatılan üç küresel ankete dayanmaktadır. Bu anketler, ABD, İngiltere, Fransa, İspanya ve Avustralya gibi gelişmiş ülkeler ile Güney Afrika, Brezilya, Tayland ve Mısır gibi gelişmekte olan ülkelerden katılımcıları kapsamaktadır. Anketlere toplam 15 bin 37 kişi katıldı.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.