Çin: AB'den makul ve nesnel bir karar almasını bekliyoruz


Çin Ticaret Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Avrupa Birliği’nden (AB) Çin’in elektrikli araçlarına başlatılan anti-sübvansiyon soruşturması hakkında gerçeklere ve kurallara dayalı gerçekten makul ve nesnel bir karar almasını bekledikleri bildirildi.

Tarih: 11 Temmuz 2024 16:49:49

Vakıf Katılım

Çin Ticaret Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Avrupa Birliği’nden (AB) Çin’in elektrikli araçlarına başlatılan anti-sübvansiyon soruşturması hakkında gerçeklere ve kurallara dayalı gerçekten makul ve nesnel bir karar almasını bekledikleri bildirildi.

Bazı yabancı basın organlarına yansıyan haberlerde, AB tarafından yayımlanan Çin’in elektrikli araçlarına yönelik anti-sübvansiyon soruşturması raporuna göre, Çinli otomotiv üreticileri hükümetten sübvansiyon aldıktan sonra, Avrupalı otomotiv üreticileri için “adaletsiz” fiyat rekabeti yarattığı ileri sürülüyor.

Çin Ticaret Bakanlığı Sözcüsü He Yongqian bugün düzenlenen basın toplantısında söz konusu haberle ilgili olarak, şu an Çin ve AB arasında Çin’in elektrikli araçlarına yönelik anti-sübvansiyon soruşturması hakkında müzakereler yapıldığını belirtti.

Gerçeklerin ve kuralların müzakerenin iki önemli temeli olduğuna işaret eden sözcü He şunları söyledi:

“Burada bahsedilen gerçekler, tek tarafın değil, her iki tarafın da kabul ettiği nesnel gerçeklerdir. AB’den, Çin’in elektrikli araçlarının rekabet avantajlarının sübvansiyondan kaynaklanmadığı gerçeğiyle, Çinli ve Avrupalı otomotiv üreticileri arasındaki iş birliğinin ortak kalkınmaya faydalı olduğu gerçeğiyle ve AB’nin otomotiv sektörünün ticaret korumacılığına karşı çıktığı gerçeğiyle yüzleşerek, gerçeklere ve kurallara dayalı gerçekten makul ve nesnel bir karar almasını bekliyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.