“Çin ve ABD halklarının temas ve iletişimi yoğunlaştırmasını bekliyoruz”


Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Çin ve ABD halklarının aralarındaki temasları ve iletişimi yoğunlaştırmasını beklediklerini belirtti. Mao Ning, olağan basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in ABD ziyareti hakkında bilgi verdi.

Tarih: 17 Kasım 2023 16:47:09

Vakıf Katılım

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Çin ve ABD halklarının aralarındaki temasları ve iletişimi yoğunlaştırmasını beklediklerini belirtti.

Mao Ning, olağan basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in ABD ziyareti hakkında bilgi verdi::

“Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 15 Kasım’da San Francisco’da ABD’li topluluklar tarafından onuruna düzenlenen bir karşılama yemeğinde konuşma yaptı. Yemekten önce Xi, ABD’nin sanayi ve ticaret çevrelerinden temsilciler, Flying Tigers mensupları ve General Joseph W. Stilwell’in torunları ve Washington eyaleti gibi bölgelerden gelen dost şahsiyetlerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Xi, Çin ile ABD halkları arasındaki temaslara daima önem ve destek veriyor. Xi söz konusu yemekte, Çin-ABD ilişkisinin temelini halkın oluşturduğuna, Çin-ABD ilişkisinin kapısını halkın açtığına, Çin-ABD ilişkisine dair hikâyeleri halkın yazdığına, Çin-ABD ilişkisinin geleceğini de halkın yarattığına işaret etti. Xi aynı zamanda, şartlar nasıl değişirse değişsin, Çin ve ABD’nin barış içinde bir arada yaşamasını öngören tarihsel mantığın değişmeyeceğini, Çin ve ABD halklarının iletişim ve iş birliğinden yana arzularının değişmeyeceğini, dünya halklarının Çin-ABD ilişkisinin istikrarlı gelişmesine yönelik beklentilerinin de değişmeyeceğini belirtti.”

Çin ve ABD liderlerinin San Francisco görüşmesinde iki ülkenin halkları arasındaki temaslara kolaylık sağlanması ve kültürel ve beşeri iletişimin ilerletilmesi hakkında anlaşma sağladıklarına işaret eden Mao Ning, bu mutabakat uyarınca iki ülke arasında direkt uçuşların artırılacağını, turizm konulu üst düzey diyalogların yapılacağını ve vize işlemlerinin kolaylaştırılacağını söyledi.

Mao, Çin’in önümüzdeki beş senede iletişim ve öğrenim amacıyla 50 bin Amerikan gencin Çin’e davet edileceğini dile getirdi.

Sözcü ayrıca, Çin ve ABD halklarının aralarındaki temasları ve iletişimi yoğunlaştırarak ikili ilişkilerin gelişmesine canlılık katmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.