“Çin'in modernleşmesi dünyanın modernleşmesine itici güç katıyor”


Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çin’in modernleşmesinin dünya için daha geniş pazar ve eşi görülmemiş iş birliği fırsatları anlamına geldiği ve dünyanın modernleşmesine güçlü itici güç kattığı belirtildi.  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in APEC CEO Zirvesi’nde yaptığı yazılı açıklama hakkında bilgi verdi.

Tarih: 17 Kasım 2023 16:54:37

Vakıf Katılım

Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çin’in modernleşmesinin dünya için daha geniş pazar ve eşi görülmemiş iş birliği fırsatları anlamına geldiği ve dünyanın modernleşmesine güçlü itici güç kattığı belirtildi. 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in APEC CEO Zirvesi’nde yaptığı yazılı açıklama hakkında bilgi verdi.

Mao Ning “Cumhurbaşkanı Xi yazılı açıklamasında Asya-Pasifik bölgesindeki refah ve gelişme sürecinin yalnızca iş birliğiyle kalkınmanın mümkün olabileceğini ve ayrışmanın ise hiç kimseye yarar getirmeyeceğini gösterdiğini belirtti. Xi bu yıl Çin ekonomisinin toparlanmaya devam ettiğini ve Çin ekonomisinin büyüme hızının dünyanın belli başlı ekonomileri arasında önde olmayı koruduğunu ve nitelikli kalkınmanın sağlam adımlarla ilerletildiğini kaydetti. Çin’in yüksek seviyedeki dışa açılmayı kararlılıkla hızlandırarak, pazara girişi daha da genişleteceğine dikkat çeken Xi, uluslararası durumda ne gibi değişiklikler yaşanırsa yaşansın, Çin'in pazar odaklı, hukuka dayalı ve uluslararası bir iş ortamı yaratma kararlılığının değişmeyeceğinin ve yabancı yatırımlara kaliteli hizmet verme politikasının aynı şekilde devam edeceğinin altını çizdi. Çin’in modernleşmesinin dünya için daha geniş pazar ve eşi görülmemiş iş birliği fırsatları anlamına geleceği gibi dünyanın modernleşmesine güçlü bir itici güç kattığını ifade eden Cumhurbaşkanı Xi, küresel iş dünyasının Çin tarzı modernleşme sürecine aktif olarak katılmaya ve Çin'in yüksek nitelikli gelişmesinin getirdiği büyük fırsatları paylaşmaya davet edildiğini kaydetti.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.