DEHN’den hızlı kurulan kompakt koruma


Fotovoltaik sistemler için bir ana parça ve eklenebilir koruma modüllerinden oluşan DEHNguard MP YPV, önceden kablolanmış, modüler bir komple ünite olarak planlama, kurulum ve bakım açısından avantajlar sunuyor.

Tarih: 01 Nisan 2024 15:31:39

Vakıf Katılım

Fotovoltaik sistemler aracılığıyla merkezi olmayan enerji üretiminin önemi artmaya devam ediyor. Dolayısıyla, istikrarlı bir enerji arzı için fotovoltaik sistemlerin güvenli bir şekilde çalışması büyük önem taşıyor. Bununla beraber, güneş enerjisi sisteminin merkezi bileşeni olan inverter olmadan güneş enerjisi üretmek mümkün değil. Ancak inverter, örneğin bir yıldırım düşmesine maruz kaldığında çalışması kesintiye uğrayabilir veya hatta tamamen arızalanabilir. Bu nedenle, inverterlerin DC (doğru akım) tarafını korumak için kullanılan aşırı gerilim koruma cihazları koruma konseptlerinin önemli bir bileşeni olmaya devam ediyor. DEHN'in yeni aşırı gerilim koruma cihazı DEHNguard MP YPV, konut binalarında kurulmuş olan fotovoltaik sistemleri korumak için tasarlandı. Bu yeni Tip 2 DC parafudr, pratik push-in çift terminal ile ürün yelpazesini genişletiyor.

Fotovoltaik güç kaynaklarının kendine özel, lineer olmayan özellikleri nedeniyle, ilgili üretici test standardı EN 61643-31 ile uyumlu DEHNguard MP YPV gibi aşırı gerilim koruma cihazları inverterin DC tarafını korumak için kullanılıyor. Cihazların kısa devre gücü Iscpv 10 kA'dır ve 1.200 V ve 1.500 V şebeke gerilimleri için mevcut. Yeni ürün, yüksek kapasiteli varistörlerine dayalı aşırı gerilim koruması ile sistem güvenilirliğini ve ömrünü artırıyor. Ürüne entegre edilen arıza dirençli Y devresi, jeneratör devresinde yalıtım arızası yaşandığında aşırı gerilim korumasının hasar görmesini önlüyor. 40 kA'e (8/20 μs) kadar kısa strok yükleri kaldırabiliyor. Çok sık yaşanabilen bir durum olan ve fotovoltaik elektronik aksamının ömrünü azaltan küçük gerilim pikleri de kontrol altına alınabiliyor. Cihazlarda, kullanıcılara her bir koruyucu devrenin çalışma durumu hakkında anında bilgi sağlayan akımsız çalışma işlevi ve arıza göstergesi bulunuyor.

Kolay kuruluma sahip olan ürün iyileştirme yapmak için de ideal. Görünür terminaller ve etiketleme kablolama işlemini kolaylaştırarak kurulum esnasında meydana gelebilecek hataları önler. DEHNguard M YPV bir push-in çift terminal aracılığıyla bağlanır. EMC kablolama, ek terminaller olmadan kolayca yapılabilir.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.