İBB'den açlık grevine giren simitçi hakkında açıklama


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından tezgahı elinden alınan ve bunun üzerine açlık grevine başlayan Üzeyir Kurt isimli vatandaş hakkında açıklama yaptı.

Tarih: 11 Temmuz 2024 13:37:30

Vakıf Katılım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, bazı medya kuruşlarının yayımladığı haberlerde; Üzeyir Kurt isimli vatandaşın sahip olduğu simit tezgahının İBB tarafından elinden alındığı ve bunun üzerine açlık grevine başladığına ilişkin ifadelerin yer aldığı hatırlatıldı.

Geçici işgaliye izinleri 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunun 52’nci maddesine istinaden 1 yıl süre ile her yıl ocak ayı itibariyle yeni yılda yenilenerek geçici olarak verildiği aktarıldı.

Geçici işgaliye izni bulunan Bekir Kurt’un 5 Temmuz 2020 tarihinde vefat ettiği ve sonrasında oğlu Üzeyir Kurt’un söz konusu işgaliye izninin üzerine devredilmesi için 20 Ocak 2021 tarihli dilekçe ile müracaat ettiği anlaşıldığı ifade edilen açıklamada şunları aktarıldı:

''İşgaliye izninin geçici olarak belli bir şahsa verildiği, şahsın vefat etmesi veya hakkından feragat etmesinin miras hakkı gibi devredilemeyeceği değerlendirilerek 2021 yılından itibaren vefat edenlerin tezgahları varislerine devredilmemektedir. Verilen geçici işgaliye izinlerin müktesep hak teşkil etmemesi ve varisler arasında sorunlara neden olmasından dolayı vefat edenlerin tezgahlarının kaldırılması hususunda karar alınmış olup, söz konusu tezgahın açılmaması konusunda Üzeyir Kurt’a uyarılar yapılmıştır. Uyarıları dikkate almayan Üzeyir Kurt’a ait izinsiz tezgah yedd-i emin esasları doğrultusunda alınarak depoya kaldırılmıştır.''

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.