MCC Fatih Elibol, ikinci kitabı Holistik Varoluş’u okurla buluşturdu


MCC Fatih Elibol, yeni kitabıyla okurları içsel yolculuğa davet ediyor

Tarih: 27 Mart 2024 16:40:42

Vakıf Katılım

Türkiye, dünya mutluluk sıralamasında 98. oldu. Ülkede yaşayanların yarısından fazlası mutlu olduğunu söylerken, yüzde 13,7’lik kesim ise mutsuz olduğunu belirtiyor. Mutluluğun dış etkenlerden bağımsız yaşanabileceğini söyleyen lider koçu ise “Holistik Varoluş” adlı yeni kitabıyla okurları içsel yolculuğa davet ediyor. 

Türkiye, Birleşmiş Milletler’in 143 ülkeyi kapsayan Dünya Mutluluk Raporu’nda sekiz sıra yükselerek 98. oldu. Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı Yaşam Memnuniyeti Araştırması’na göre de ülkede yaşayanların çoğunluğu aradığı mutluluğu yakalarken, bazıları ise henüz istediği yaşam standardına ulaşamıyor. Türkiye’de yaşayanların yüzde 52,7'si 2023’ü mutlu geçirdiğini beyan ederken, yüzde 13,7’si de mutsuz olduğunu söylüyor. Her 3 kişiden biri (yüzde 33,6) ise ne mutlu ne de mutsuz olduğunu söylüyor. Yaşamın yalnızca siyah ya da beyaz olamayacağını, bazen grilerin de bulunabileceğini aktaran MCC (Master Certified Coach) Fatih Elibol, “Holistik Varoluş” isimli yeni kitabında, mutlu hissetmenin yollarını paylaşıyor.

Fatih Elibol, “Gelecek Bugün Başlar” adlı ilk kitabım, çok önemli bir başlangıç adımıydı. Etkinlikleri, yeni baskıları, koçluk hayatına atılan menteelerim, yeni danışanlar, hayatını dönüştürenler, birlik yolunda yürüyenler derken sayısız hikayeye tanık oldum. Her biri eşsiz ve hepsi bir bütün olarak varoluşumuza etki ediyor. ‘Holistik Varoluş’ isimli ikinci kitabımı kaleme alırken ise daha ileriye ve daha derine gitmek istediğimi biliyordum. Yaklaşık 3 yılda tamamladığım kitabım, okurlarıma sınırsız sevgi kaynağından beslenmek ve kendini gerçekleştirmek için yaptığım bir çağrıdır” dedi.

“Yaşam da insan da mucizelerle dolu”

Kitabını yazarken kendi deneyim ve eğitimlerinden yola çıkıp Transaksiyonel Analiz ve Gestalt ilkeleri ışığında psikolojinin insanı anlama gücünden yararlandığının altını çizen Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) sertifikalı Fatih Elibol, “Holistik Varoluş’la birlikte insanın kendisiyle ve tüm evrenle bir olduğunu ve bu bir oluşun içinde kendi bireysel eşsizliğinin bulunduğunu anlattım. Koçluğun gücünden yararlanarak doyumlu yaşamın uzakta olmadığını ortaya koydum. Yaşam başlı başına bir kaynak. Doyum, denge, birlik ve sevgi içeriyor. İnsan ise hem bu yaşamla bir olan hem de kendisiyle tek başına olan bütünsel bir varlık. Yaşam da insan da mucizelerle dolu” şeklinde konuştu.

“Mutluluk içsel bir deneyimdir”

“Çoğu insan mutluluk arayışında. Ancak mutluluğa ulaşmak, karmaşık ve zorlu bir süreç” diyen MCC Fatih Elibol, birçok kişinin dış koşulları değiştirmeye çalışarak mutluluğu bulacağını düşündüğünü, ancak bu yaklaşımın genellikle hayal kırıklığıyla sonuçlandığını belirtti.

Mutluluğun içsel bir deneyim olduğunu ve dış etkenlerden bağımsız yaşanabileceğini ifade eden MCC Fatih Elibol, “Dünyayı değiştirebiliriz. Ancak, ben dünyayı değiştirmek için öncelikle kendini değiştirmenin önemine inanıyorum. İçsel dönüşüm budur. Okurlar, bu kitapla mutluluğu bulmak için içsel bir yolculuk yapacak, kendilerini ve çevrelerini daha derinden anlayacak. Gerçek mutluluğun, içsel farkındalık ve iletişimle mümkün olduğunu görecek. Hayatta aldığı pozisyonların etkilerini keşfedecek, zor zamanlardaki düşünce ve duygularını anlamaya çalışacak. İlişkilerini gözden geçirecek, tepkilerinin kaynağını araştıracak” dedi.

“Kendine doğru derinleşen bakış açısı, değişimi başlatır”

İnsanların tekil değişimiyle birlikte dünyanın da değişeceğine inandığını vurgulayan MCC Fatih Elibol, sözlerini şöyle sonlandırdı: 

“Genç yaşlarımda tanıştığım koçluğun insanlar üzerindeki muhteşem etkisini biliyorum. İnsanların değişimiyle dünyanın da değişeceğine inanıyorum. Ancak gerçek değişim, kişinin kendi potansiyelinin en üst seviyesine ulaşmasıyla mümkün olabilir. Koçluk, çözüm odaklı bir yaklaşım sunuyor ve kişinin iç sesine ulaşmasına yardımcı oluyor. Bu kitapla birlikte kişi kendine doğru derinleşen bir bakış açısı kazanabilir ve yaşamında değişimi başlatabilir.”

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.