Murat Balkan Kanbir, Yanmar Turkey Tarım İş Kolu ve İş Geliştirme Direktörü olarak atandı


1912 yılında kurulan köklü Japon markası Yanmar’ın Türkiye’deki tam iştiraki Yanmar Turkey’de önemli bir atama gerçekleşti. Yanmar Turkey Tarım İş Kolu ve İş Geliştirme Müdürü Murat Balkan Kanbir, 2 Ocak 2024 tarihi itibariyle Tarım İş Kolu ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevine getirildi.

Tarih: 12 Şubat 2024 15:35:18

Vakıf Katılım

110 yılı aşkın tarihiyle dünyanın en köklü dizel motor üreticilerinden Japon devi Yanmar’ın Türkiye’deki iştiraki Yanmar Turkey, 2024’e yeni atama haberiyle girdi. Türkiye’de 2016 yılından bugüne traktör, tarım ekipmanı, endüstriyel motor, enerji sistemleri ve power EPC alanlarının yanında iş ve endüstri makineleri kiralama konusunda da faaliyet gösteren makinagetir.com ile hizmet veren Yanmar Turkey’de önemli bir atama gerçekleşti. Yanmar Turkey'de beş yıldır çeşitli stratejik görevlerde çalışan Murat Balkan Kanbir, Solis traktör markasının pazar payını ve satış adetlerini her yıl artırarak, Türkiye’de Solis'in traktör pazarında yapılanmasını sağlayan öncü isimlerden biri olarak tanınıyor. Ayrıca, Yanmar'ın Türkiye'deki ilk traktörü olan YM serisi traktörlerin Türkiye’de üretimine başladıktan sonra, Avrupa’ya ihracatını gerçekleştiren, ardından da Türk çiftçilerle buluşmasına liderlik ederek ülke tarım sektörü için önemli bir rol oynayan Kanbir, Yanmar'ın tarım ekipmanları markası olan YTAgri’nin kuruluşunda stratejik görevler üstlenmiş ve Türk tarım ekipmanlarının ihracatını başta Japonya, Türki Cumhuriyetler, Doğu Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Uzak Asya’da bulunan birçok ülkeye gerçekleştirmesi konusunda önemli adımlar atmıştır. Son olarak Tarım İş Kolu ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Kanbir, 2 Ocak 2024 tarihi itibariyle Yanmar Turkey'nin Tarım İş Kolu ve İş Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır.

Murat Balkan Kanbir kimdir?

Murat Balkan Kanbir, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Maden Mühendisliği lisans eğitimini tamamladıktan sonra yöneticilik alanında uzmanlaşmak amacıyla Sabancı Üniversitesi'nde Yöneticilik Programı'nı tamamladı. Kariyerinde traktör ve tarımsal makine üretimi yapan çeşitli yerli ve uluslararası firmalarda satış ve pazarlama departmanlarında görev aldı. Ayrıca Kanbir, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde danışma kurulu üyeliği yürütmektedir.

Son olarak Yanmar Turkey bünyesinde Tarım İş Kolu ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Kanbir, bu görevi sırasında tüm tarımsal iş birimleri ve operasyonlarından sorumlu konumda bulunarak Yanmar ve Solis traktörleri ile YTAgri Tarım Ekipmanları'nın operasyonlarına liderlik ederek ilgili ekiplere yöneticilik görevini de üstlendi.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.