OMODA, 220 bin adedin üzerinde ihracat hacmine ulaştı


OMODA, 220 bin adedin üzerinde ihracat hacmine ulaştı ve dünya genelinde en hızlı büyüyen, kişiselleştirilmiş crossover SUV markası haline geldi.

Tarih: 16 Mayıs 2024 12:03:12

Vakıf Katılım

Çinli otomotiv devi Chery’nin çevreyi korumayı odak noktasına alan SUV markası OMODA, kısa sürede başarılara imza atmaya devam ediyor. SUV pazarında son dönemin modasına yön veren yıldız markası OMODA, sektördeki yükselişini sürdürüyor.

OMODA, şimdiden 220 bin adedin üzerinde ihracat hacmine ulaştı ve dünya genelinde en hızlı büyüyen kişiselleştirilmiş crossover SUV markası haline geldi.

Bugüne kadar 40’tan fazla ülke ve bölgede kendini kabul ettirmeyi başaran OMODA, tamamen elektrikli ilk modeli OMODA E5 ile, şubat ayında İspanya pazarına resmen giriş yaptı. Ayrıca OMODA nisan ayında İspanya Cumhurbaşkanı Sanchez'in katılımıyla Avrupa'daki ilk fabrikasını kurdu.

Öte yandan OMODA, nisan ayı sonunda düzenlenen Küresel İş Konferansı'nda, İspanya ile başlayan ve İtalya, Polonya ve Macaristan gibi kilit pazarlara doğru hızla genişlemeyi planlayan  “Avrupa Stratejisi” adı altında önemli bir deklarasyonu da duyurdu.

OMODA, Avrupa pazarının talep ettiği ve Avrupa otomotiv endüstrisi tarafından uzun yıllardır devam ettirilen yüksek araç kalitesi ve güvenliği beklentilerini de kısa sürede karşılamayı başardı. Otomotiv endüstrisinde kalite, rekabet gücünün temel bileşenini oluşturuyor. Sadece kaliteli bir kontrol sistemi ve mükemmel işçiliğe sahip bir marka gerçekten iyi araçlar üretebiliyor.

Bu kapsamda OMODA, kuruluşundan bu yana her zaman “küresel vizyon, küresel araştırma ve geliştirme, küresel üretim” standardına bağlı kalarak “küresel kalite” için kendisine yüksek talepler belirledi. Ürün  geliştirme aşamasında en iyi uluslararası markalarla kendini kıyaslayan OMODA, küresel düzenlemelere uyuyor ve diğerlerinin yanı sıra Avrupa, Orta ve Güney Amerika ve Güneydoğu Asya standartlarını dikkate alıyor.

Küresel kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarını kapsamlı bir şekilde araştıran OMODA, farklı pazarların araç ihtiyaçlarını ele almaya odaklanıyor ve kaliteli ürünler yaratmanın temelini oluşturmak üzere farklı konumlarda “koşullara uygun hareket etme” prensibiyle uyarlamalı geliştirmeler yapıyor.

Üretimde, küresel bir sistem tarafından desteklenen OMODA, hassas küresel fabrika kurulumlarıyla teknoloji ihracatını ve yerel üretimi geliştiriyor. Rafine bir kalite değerlendirme sistemi hedefleyen marka; her biri özenli kalite yaklaşımını yansıtan malzeme, işçilik, akıllı çözümler ve sürüş deneyimi gibi farklı boyutlara odaklanıyor.

OMODA, ürünler pazara sunulduktan sonra, kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak ürün performansını ayarlamaya ve güncellemeye devam ediyor. Bu kapsamda marka OMODA C5 ve OMODA E5 gibi modelleri tanıttı. Ayrıca, OMODA S5 ile “2023 JD Power Çin Yeni Araç Kalite Araştırmasında SM (IQS)” OMODA’nın uluslararası kalitesini bir kez daha vurgulayarak kompakt otomobil segmentinde en üst sırada yer aldı.

“Herhangi bir yerde, herhangi bir yer için” felsefesiyle küresel düşünen OMODA, bundan hareketle yerel olarak yapılanmasını güçlendiriyor ve küresel tüketicilere özel ve güvenilir hizmetler sunmak üzere yerelleştirilmiş bir satış ve servis ağı kuruyor. OMODA, şu an satış sonrası ihtiyaçları karşılamak üzere dünya genelinde yedek parça merkezleri kuruyor.

Aynı zamanda, küresel çapta parça güvencesini ve teknik desteğini iyileştiriyor ve optimize ediyor, kullanıcı deneyimini sürekli olarak geliştiriyor ve marka itibarını daha da güçlendiriyor. OMODA bunun dışında girdiği her pazarda kaliteli hizmetin temelini oluşturmak üzere üst sınıf deneyimleri entegre ederek yerel yetenek gelişimini ve kaynak birikimini mükemmelleştirmeye odaklanıyor.

OMODA küresel pazarlarda genişlerken küreselleşme yoluyla yerelleşmeyi teşvik ediyor ve yerelleşme yoluyla küreselleşmeyi destekliyor. Ayrıca satış ve servis sistemlerinin kurulum hızı da oldukça etkileyici. OMODA, geçtiğimiz yıl hızla 873 satış noktasının kurulumunu tamamladı. Ayrıca gelecekte 60’ın üzerinde pazara girmeyi ve tüm dünyada 3 bin adedin üzerinde standartlaştırılmış yetkili satış noktası kurmayı planlıyor.

Ayrıca OMODA, kişiselleştirilmiş marka ekosistemi ile var olan kalıpları kırmaya devam ediyor ve “otomobilden daha fazlası” konsepti altında yeni nesil küresel gençlerle daha köklü bir bağ kuruyor. OMODA, kullanıcı odaklı ürün yaklaşımını geliştirerek ve ekolojik değeri artırarak, yeni nesil küresel gençler için mükemmel aracı ve ideal yaşam tarzını üretmeyi amaçlıyor.

Kısa süre önce gerçekleştirilen 2024 Küresel İş Konferansı’nın ekolojik sergisinde katılımcılar, Chery Automobile ve stratejik ortağı AiMOGA iş birliğinde geliştirilen  dünyanın ilk iki ayaklı robotu Mornine ile tanıştı. Robot katılımcılarla büyüleyici etkileşimler kurarken, zengin yapay zeka etkileşimli performanslarını sergiledi ve sürükleyici deneyimler sunarak bu türün zekasını ve cazibesini herkesin tam anlamıyla takdir etmesini sağladı.

OMODA, küresel vizyon, küresel araştırma ve geliştirme, küresel üretim, küresel standartlar ve küresel kalitenin desteğiyle küresel ayak izini hızla genişletiyor, tam kapsamlı endüstri zincirini birden fazla ülkede yerelleştiriyor ve güçlü, Avrupalı otomotiv markalarıyla aynı düzeyde rekabet etmek ve küresel otomotiv endüstrisinin yeni döneminde ön saflarda yer almak için mücadele ediyor. Geleceğe umutla bakan OMODA, hızlı gelişim yörüngesini sürdürerek küresel otomotiv pazarının gelişimine yön vermeye ve küresel otomobil pazarına güç katmaya devam edecek.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.