Şıldak: "BİGEP'i çocuklarımızın geleceği için sahiplenecek, sahada uygulayacağız"


ŞANLIURFA - 13.02.2024 - HİBYA - Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Şanlıurfa'da 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ile start alan ve son 3 aylık zaman zarfında katılımcı paydaşların fikir ve önerileri ile son haliyle oluşturulan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) ile ilgili tüm detayları paylaştı.

Tarih: 13 Şubat 2024 15:54:06

Vakıf Katılım

Şanlıurfa'da eğitimin birinci öcelik olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, "Aslında eğitim bütün dünyada birinci öncelik ancak Şanlıurfa'da çok daha büyük önem taşıyor ve üzerinde durulması ve titrenilmesi gereken bir çalışma alanı olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü ilimizin eğitim göstergelerine baktığımız zaman maalesef iyi durumda değiliz. 750 bin öğrenci sayısı ile Şanlıurfa'mız devasa bir sektörün sorunları ile karşı karşıya kalabilir. Ancak; başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin'in destekleri olmak üzere Şanlıurfa'nın eğitimine verilen destek o kadar büyük ki bizim bundan heyecan duymamamız ve eğitimi birinci gündem yapmamamız mümkün değil" dedi.

Vali Şıldak, şu anda 150'nin üzerinde eğitim yatırımının Şanlıurfa'da yükseldiğine dikkati çekerek şunları söyledi:

"Bizler, eğitim ile ilgili tüm konuları, Büyükşehrimizin ve milletvekillerimizin desteği ile Sayın Bakanımız Yusuf Tekin'in bilgisine arz ettik. Ve bakanlıkta bizleri kabul ettiğinde orada gördüğümüz tablo son derece mutluluk vericiydi. Şu anda 150'nin üzerinde eğitim yatırımı Şanlıurfa'da yükseliyor. Bir dahaki dönemde bunlar ilimizin hizmetine sunulacak. Böyle bir ilde eğitime odaklanıyoruz. Öğrenci nüfusu ile Türkiye'nin bir çok şehrinden büyük olan Türkiye'nin en genç şehrinde eğitim tabi ki birinci önceliğimiz olacak. Ve ilimizin bütün dinamikleri; siyaset kurumu, bürokrasi, sivil toplum ve eğitimcilerimiz bunun farkında."

"BİGEP Projesi aslında ilk dönemin hemen başında başladı." diyen Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, "Hazırlıklarımızı yaptık ve en son nihai şeklini vermeden önce bu konuda tecrübe kazanmış eğitimcilerimizi, okul müdürlerimizi, ilçe milli eğitim müdürlerimizi ve eğitim sendikalarımızı dinleyerek son halini verdik. Katılımcı bir anlayışla proje oluşturuldu. Kesinlikle ben yaptım oldu mantığı güdülmedi. Gayet açık ve şeffaf bir hazırlık süreci yaşandı. Ve sonra da biz bu projeyi eğitimcilerimize emanet ettik." ifadesini kullandı.

 

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.