Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi için kredi alım onayı verildi


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın seçim sürecinde ilk icraatı olarak açıkladığı Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin Kapasitesinin Artırılması ve Modernizasyonu Projesi için gerekli kredi alım onayı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Tarih: 16 Nisan 2024 12:27:06

Vakıf Katılım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’na almasına rağmen 10 aydır bekletilen Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin Kapasitesinin Artırılması ve Modernizasyonu Projesi için gerekli kredi talebi; Başkan Vekili Ertan Işık yönetiminde gerçekleşen Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.

Ankara, İstanbul ve çevre illerde yaşayan 30 milyon nüfusu ilgilendiren proje ile Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi’nin kapasitesi artırılacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın seçim sürecinde ilk icraatı olarak açıkladığı ve 30 milyon insanın sağlığını ilgilendiren proje için yurt dışından bulunan kredi, ABB Meclisi'nde AK Parti ve MHP'li üyelerin oylarıyla 2023 yılının temmuz ayında reddedilmişti. Mansur Yavaş tarafından veto edilen kararın tekrar görüşülmesi ise 10 aydır erteleniyordu.

ASKİ’nin iyileştirme projesi için 360 milyon TL kredi kullanma talebi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle yeni dönemde kabul edildi.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.