Tayland Prensesi Sirindhorn: "Kuşak ve Yol dünya halkları arasındaki işbirliğini artırdı"


Tayland Kraliyet Ailesi mensuplarından Prenses Maha Chakri Sirindhorn, Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında sadece Tayland ile Çin halkları değil tüm dünya halkları arasında işbirliği gerçekleştirildiğini söyledi.

Tarih: 18 Kasım 2023 15:32:40

Vakıf Katılım

Tayland Kraliyet Ailesi mensuplarından Prenses Maha Chakri Sirindhorn, Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında sadece Tayland ile Çin halkları değil tüm dünya halkları arasında işbirliği gerçekleştirildiğini söyledi.

Prenses Sirindhorn, geçtiğimiz günlerde Çin Medya Grubu’na verdiği röportajda, Kuşak ve Yol’un inşasının bir parçası olarak, Çin-Laos-Tayland Demiryolu Hattı’nın hizmete girdiğini hatırlattı. Projenin büyük önem taşıdığını dile getiren Sirindhorn, "Tayland’daki birçok manav bana demiryolu hattının hizmete girmesinden sonra meyve satışlarının arttığını söyledi. Çin halkı, bu sayede Tayland’da yetiştirilen daha çok meyveye daha kolay erişebilecek. Tayland ile Çin arasındaki ekonomik ve ticari temaslar da yoğunlaşacak. İki halk, işbirliği yoluyla daha fazla projeye ortaklaşa yatırım yapabilecek. Bence Çin-Laos-Tayland Demiryolu Hattı, iki ülkenin ekonomik büyümesini hızlandırdığı gibi, dünyanın ekonomik büyümesine de ivme kazandırıyor." dedi.

Kuşak ve Yol İnisiyatifi kapsamında sadece Tayland ve Çin halkları değil, tüm dünya halkları arasında işbirliği gerçekleştirildiğine işaret eden Prenses Sirindhorn, "İnisiyatif aracılığıyla daha fazla Çinli Tayland’a, daha fazla Taylandlı da Çin’e yatırım yapıyor. Bunun dışında Kuşak ve Yol güzergâhında yer alan ülkelerin halklarının seyahatleri de kolaylaştı.” diye konuştu.

Sirindhorn, 1981 yılında Çin’e gelerek ülkeyi ziyaret eden ilk Tayland Kraliyet Ailesi mensubu olmuştu. Sirindhorn, 2019 yılında Çin Dostluk Madalyası’na layık görülmüştü.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.