Tether, dijital eğitimi küresel anlamda geliştirmek için Tether Edu'yu başlatıyor


Tether, küresel dijital eğitimi güçlendirmek amacıyla başlatacağı Tether Edu programını duyurdu. Blockchain eğitiminin yanında tasarım, yapay zeka, kodlama gibi dijital alanları kapsayan programlar sunacak eğitim programı, kişisel gelişimi teşvik ederek dijital beceri gelişimini daha erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. Özellikle gelişmekte olan pazarlara odaklanacak olan platform, iş birlikleri ve stratejik girişimlerle eğitim kaynaklarına erişimi artırmayı amaçlıyor.

Tarih: 06 Şubat 2024 12:09:01

Vakıf Katılım

Kripto para sektörünün öncü şirketlerinden Tether, kişisel gelişimi teşvik ederek dijital beceri gelişiminin daha erişilebilir olmasını sağlayacak bir eğitim girişim olan Tether Edu'yu duyurdu. Tether'in eğitim kolu Tether Edu, şirket tarafından desteklenen çeşitli küresel eğitim programlarının koordinasyonunun sorumluluğunu üstlenecek.

Tether Edu, sektörün öncüleri ve uzmanlarıyla iş birliği yaparak blockchain eğitiminin yanında tasarım, yapay zeka, kodlama ve daha birçok dijital eğitim alanını da kapsayacak. Program aynı zamanda hibrit kurslar, özel atölye çalışmaları ve ustalık sınıfı programları sunacak. Platform, belirli dijital endüstrilerdeki en son trendleri uygulayan akıllı bir eğitim ortamı sağlayacak.

Tether Edu özellikle; Afrika, Latin Amerika, Orta Doğu, Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Asya'daki gelişmekte olan pazarlara odaklanacak fakat dünya genelindeki diğer pazarları da kapsayacak.

Tether CEO'su Paolo Ardoino, "Tether Edu, gelişmekte olan pazarları güçlendirmeye odaklanarak dünya çapında dijital eğitimi yönlendirme konusundaki kararlılığımızda ileriye doğru bir atılımı temsil ediyor. USDt gibi finansal araçların sadece işlem araçları olmadığına, aynı zamanda ekonomi tarihini yeniden yazabilen katalizörler olduğuna inanıyoruz. Tether Edu, bu yolculukta refahı ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek için temel taşı görevi görüyor. Eğitim, katılımcılara temel dijital beceriler kazandırarak bilgi eksikliklerini kapatmayı, bireyleri güçlendirmeyi ve ekonomik büyümeyi teşvik etmeyi amaçlıyor. Tether Edu gibi eğitim girişimleri yalnızca zihinleri zenginleştirmekle kalmıyor, aynı zamanda küresel ölçekte ekonomik güçlenmenin ve refahın temellerini de inşa ediyor." dedi.

Tether, Gürcistan’daki Dijital Endüstri Akademisi ve Tayland’ın en büyük yerel borsası Bitkub gibi etkili kuruluşlarla da iş birlikleri gerçekleştiriyor. Bu stratejik girişimler eğitim kaynaklarına erişimi kolaylaştırmayı, topluluklarda stablecoin'ler ve blockchain teknolojisine ilişkin farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Tether Edu, dünya çapında yenilikçi kurslar ve eğitim kaynakları sağlamaya hazırlanırken, ekibinde aktif olarak yer alacak yetenekli bireyler arıyor. 

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.