“Türkiye, İsrail'e çimento göndermeye devam ediyor" iddiası


Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan "Ticaret Bakanlığı'nın 'İsrail ile ticareti kısıtlama' açıklamasına rağmen Türkiye, İsrail'e çimento göndermeye devam ediyor" iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

Tarih: 16 Nisan 2024 13:47:21

Vakıf Katılım

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan "Ticaret Bakanlığı'nın 'İsrail ile ticareti kısıtlama' açıklamasına rağmen Türkiye, İsrail'e çimento göndermeye devam ediyor" iddiasının doğru olmadığı bildirildi.

İsrail ile ihracat kısıtlamasına tabi olan 54 ürün grubundaki bin 19 ürüne, 9 Nisan saat 09.00’dan itibaren gümrüklerde ihracat tescil işlemi kesinlikle yapılmadığı belirtilen açıklamada “Kısıtlama kararının alındığı 9 Nisan 2024 tarihinden önce gümrükte ihracat tescili yapılmış ürünlerle ilgili manipülasyon yapıldığı tespit edilmiştir.” denildi.

Açıklamada Ticaret Bakanlığı tarafından söz konusu bin 19 ürünün, antrepolar, serbest bölgeler, geçici depolama yerleri ve transit ticaret yoluyla dahi İsrail’e gönderilmelerinin de bu kısıtlama kapsamına dahil edildiği aktarılarak, kamuoyunu yanıltmaya yönelik manipülatif paylaşımlara itibar edilmemesi istendi.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.