Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’ndan anlamlı mesaj “Dönmüyoruz”


Sosyal medya hesabında yayınlanan “Dönmüyoruz” filmi ile depremzede engellilerin ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceğini güçlü bir şekilde vurgulayan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, 5 Kasım’da gerçekleşecek 45. İstanbul Maratonu’nda “Depremzede Engelli Çocukların Sesi Ol” Kampanyasını yürütecek.

Tarih: 30 Ekim 2023 21:50:06

Vakıf Katılım

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye, Hatay’da depremden etkilenen engelli bireylere yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Depremin ilk günlerinde engellilerin acil ihtiyaçlarını karşılayan Vakıf, sonrasında AFAD Büyükdalyan Geçici Barınma Alanı ve İSO Yaşam Kenti’nde fizyoterapi, psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteğini başlattı. Vakıf, Çukurova Üniversitesi Çocuk İyilik Merkezi ortaklığında açtığı Çocuk İyilik Merkezi - Ortez Protez Ortak Hizmet Birimi’nde ise uzvunu kaybeden ve ampute olan bireylere destek sağlıyor. Ayrıca, kırsal bölgede yaşayan engellilere ve ailelerine de mobil hizmet aracı ile hizmet götürüyor.

Hatay’daki çalışmaları kapsamında engelli bireyleri 2 binden fazla fizyoterapi, özel eğitim ve psikolojik danışmanlık seansı ile buluşturan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü Nigar Evgin bölgede hayata geçirilen projelerin sürdürülebilir olmasının kritik öneme sahip olduğunu vurgulayarak şunları belirtti: 

“Bölgede verdiğimiz hizmetler vesilesiyle çalışanlarımız, depremzede engelli bireyler ve  aileleri arasında kuvvetli bir bağ oluştu. Yarattığımız dayanışma ruhu ile bir nebze de olsa bölge halkının yaralarına merhem olmanın mutluluğunu yaşarken, hizmet alan ailelerin çalışmaların sürekliliği konusunda endişe yaşadığını görmek bizleri çok üzdü.

Hizmet verdiğimiz, temas ettiğimiz ve iletişim kurduğumuz engelli bireyler ve ailelerinden aldığımız “Dönecek misiniz?”, “Hep burada mısınız?”, “Gidecek misiniz?” gibi sorularla bu kaygının ne kadar derin olduğunu gördük. Hatay’daki varlığımızı sürdüreceğimizi bir video ile tekrar duyurmak istedik. Depremin ilk gününden beri bölgedeyiz. Depremin izlerinin silinmesine destek olmak için bölgede kalmaya kararlıyız” dedi.

Sosyal medya hesabında yayınlanan “Dönmüyoruz” filmi ile depremzede engellilerin ve ailelerinin yanında olmaya devam edeceğini güçlü bir şekilde vurgulayan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, 5 Kasım’da gerçekleşecek 45. İstanbul Maratonu’nda “Depremzede Engelli Çocukların Sesi Ol” Kampanyasını yürütecek. 

Büyük İstanbul Maratonu’nda Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın Hatay’daki çalışmalarını desteklemek isteyen gönüllü vatandaşlar Adım Adım web sitesi üzerinden kayıt yaptırarak kampanyanın bir parçası olabilir.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye;

Türkiye’de Cerebral Palsy konusunda en geniş hizmet yelpazesine sahip ilk ve tek kuruluş olan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı; Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve sosyal hayatta daha fazla yer almaları için faaliyetlerde bulunuyor. “Vergi Muafiyeti Tanınan Vakıf” ve “İzin Almadan Yardım Toplama Hakkına Sahip Kuruluş” statüsü kapsamında kamu yararına çalışan Vakıf, İstanbul Ataşehir’de 35 dönümlük alan üzerine kurulan kampüste; Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ve Aile Danışma Merkezi ile hizmet veriyor.   Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, kurulduğu günden bugüne 30 binden fazla çocuk ve ailesine hizmet verdi ve destek oldu. 51 yıldır şeffaf ve hesap verebilirlik prensipleriyle hizmet veren Vakıf, konu hakkında bilinirliği artırmak ve çocuklara daha çok destek sağlayabilmek için “Cerebral Palsy Türkiye” markasıyla yoluna devam etmektedir.

www.tscv.org.tr

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.