UPT teknolojik sıçramayı Teknokent’ten yapacak


Türkiye’nin ilk yerli, global para transferi ve ödeme platformu UPT, teknolojik altyapısını güçlendirmek ve para transferi sektöründe dünya çapında sesini duyurmak için IT çalışmalarına Dijitalpark Teknokent Ataşehir yerleşkesinde devam edecek.

Tarih: 02 Nisan 2024 11:43:16

Vakıf Katılım

Dünya genelinde 176 ülkede, 400 bin işlem noktasında hizmet veren Türkiye’nin lider para transfer şirketi UPT, teknoloji ve Ar-Ge gücünü artırmak için IT departmanını Dijitalpark Teknokent Ataşehir yerleşkesine taşıdı. Kendi geliştirdiği UPTION Avrupa ve UPTION Global gibi uluslararası projelerde maliyet avantajı yakalamak, Ar-Ge nitelikli projelerine fonlama ve üniversite desteği sağlamak amacıyla atılan bu adım çerçevesinde UPT’nin performans geliştirmeleri ve teknolojik alt yapı iyileştirmelerinin hızlandırılması planlanıyor.

Hedef sistem ölçeklenebilirliğinin ve sürekliliğinin yüzde 100’e ulaşması

UPT CTO’su Tolga Kilimci, konuyla ilgili şunları söyledi:

“UPT olarak teknolojik geliştirmelerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Burada temel motivasyonumuz teknolojide takipçi değil, öncü konumda olmak. Bu anlamda Teknokent’e geçişimizle birlikte ekibin yetkinliğinin ve kalitesinin artırılması, sistem sürekliliğinin yüzde 100’e yaklaştırılması, proje üretim verimliliği ve çıktı kapasitemizi arttırmak gibi temel hedeflerimiz var. Ayrıca sistem performans iyileştirmeleri, Veri Ambarı ve İş Zekası ekibimizi büyütmek gibi planlarımız da var. Böylece ürettiğimiz verinin görselleştirilmesi ve makine öğrenmesi alanlarına daha fazla yatırım yaparak mevcut iş zekamızı daha ileriye taşıyacağız.”  

Gelişen teknolojik altyapısı ile dünyaya açılıyor

UPT özellikle mobil uygulaması UPTION özelinde yeni geliştirmeler ile müşteri memnuniyetini artırırken küresel çapta iş yapma yeteneklerini geliştirmeyi planlıyor. Tolga Kilimci, “Şu anda mevcut uygulamalarımızı modüler “microservice” mimariler ile modernize ediyor, uygulama geliştirmeyi hızlandırmak adına çalışmalar yapıyoruz. Böylece hem güncel teknoloji üzerindeki tecrübemizi artırıyor hem de global projelerimiz için hazırlık yapıyoruz. Ayrıca UPTION tarafında Türkiye’de ürün gamımızı genişletecek projelerimize devam ederken, UPTION’ı tüm dünyaya duyurmak için globale odaklanıyoruz” dedi.

Dünya nüfusunun yüzde 95’ine, uygun maliyetlerle para transferi imkan sağlayan UPTION, uluslararası para transferinde yaygın olarak kullanılan ve yüksek maliyetlerle çalışan SWIFT sisteminin yerine kendi geliştirdiği teknoloji ile düşük maliyetli, hızlı ve güvenilir para transfer işlemlerini gerçekleştiriyor. UPT ayrıca mobil uygulaması UPTION ile kullanıcıların yurt içi ve yurt dışı hesaba, karta, isme ve dijital cüzdanlara para gönderim işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Teknolojisini her geçen gün yenileyen UPT, kendi bünyesinde geliştirdiği teknolojilerle “fintech as a service” olarak yurt dışındaki ödeme kuruluşlarının uluslararası para transferi altyapılarını da sağlıyor.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.