Yerli gayrimenkul şirketi açıkladı: Neden Dubai ve Kıbrıs?


Gayrimenkul ve emlak piyasası toparlanma eğilimine girerken, yatırımcılar yönünü güneye çevirdi. Son dönemde Dubai ve Kıbrıs’ın revaçta olduğunu belirten yerli gayrimenkul şirketi ise bu yatırım eğiliminin nedenlerini ve her iki bölgenin de avantajları açıkladı.

Tarih: 11 Temmuz 2024 16:32:36

Vakıf Katılım

Yatırımcılar için güvenli bir yatırım alanı olan gayrimenkul, son yıllarda dinamikleri sürekli değişen bir endüstriye dönüşürken yapılan araştırmalar, sektörün geleceği için olumlu bir tablo çiziyor. İngiltere merkezli WTX’in 350 üst düzey profesyonel ile gerçekleştirdiği çalışmaya göre, katılımcıların birçoğu emlak piyasasının esnek bir yapıya evrilerek toparlanma eğilimi göstereceğini belirtiyor. Ekonomik duyarlılığını sürdüren Ortadoğu bölgesi ise önemli bir büyümeye tanıklık ederken, bunu fırsata dönüştüren Türk yatırımcılar rotasını Dubai ve Kıbrıs’a çeviriyor. 

Dubai emlak piyasasındaki işlem sayısı 1 yılda yüzde 50 civarında arttı

Dubai ve Kıbrıs’ta gayrimenkul satışlarının birçok avantaj barındırdığını belirten Remax Revizyon Broker’ı Ramazan Sakallı ise konuya dair, “Dubai ve Kıbrıs, globalde olduğu gibi Türk yatırımcılar için de cazip hale gelmeye başladı. Bunun temelinde ise birçok faktör yer alırken, bütüncül bir yaklaşım elde etmemiz için her iki bölgeyi de ayrı incelememiz gerekiyor” değerlendirmesinde bulunurken Dubai hakkında şunları kaydetti: 

“Dubai, küresel dalgalanmalara direnciyle dünyanın farklı coğrafyalarındaki yatırımcılar için kilit bölge olmaya devam ediyor. Buradaki gayrimenkuller, lüks ve şık mimarisi, sürdürülebilir yapısıyla ilgi çekerken; bölgenin ticaret merkezi olması da Dubai’yi iş insanları için giderek önemli hale getiriyor. Canlı ekonomisi ve uluslararası sermaye piyasalarına uyumluluğuyla güvenli bir liman oluyor. Öte yandan, uzun süreli ikamet imkanı gibi hükümetin yatırımcıları teşvik edecek olanaklar sunması da bireysel yatırımlara yön veriyor. Son yayımlanan veriler de Dubai emlak piyasasındaki satış işlem sayısının 1 yılda yüzde 50 civarında artması, taleplerin sarsılmaz istikrarını ortaya koyuyor.”

“Kıbrıs’ın gayrimenkul hacmi 116,30 milyar dolara ulaşacak”

Emlak piyasasıyla gelecek vaat eden bir bölge olan Kıbrıs’ta gayrimenkul hacminin bu yıl sonunda 116,30 milyar dolara ulaşması beklendiğini belirten Ramazan Sakallı, “Güneşli bir iklime sahip olan Kıbrıs, özellikle bireysel yatırımlar için kusursuz bir bölge olarak kabul edilirken birçok avantaj barındırıyor. Örneğin, nispeten düşük yaşam maliyetleri, girişimciliğe açık ekonomik ortamı, gayrimenkul fiyatlarındaki istikrar yatırımcıların ilgisini çekiyor. Çünkü, bu unsurlar yatırımcıların zarara uğramayacağını gösteriyor. Ayrıca Kıbrıs, dinamik iş ortamı, zorlu koşullar içermeyen vergi sistemiyle de iş insanları için elverişli bir yatırım alanı olarak öne çıkıyor. Biz de Remax Revizyon olarak, profesyonel 20 gayrimenkul danışmanımızla hem Dubai hem de Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyenlere aracılık ediyoruz” şeklinde konuştu. 

“Yılda 80 işlem gerçekleştiriyoruz”

Yatırımcıların güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını mümkün kıldıklarını belirten Remax Revizyon Broker’ı Ramazan Sakallı, açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

“Dubai ve Kıbrıs’ın gayrimenkul satışlarında söz sahibi bir şirket olarak, yılda 80 işlem gerçekleştiriyoruz. Kusursuz müşteri deneyimi ilkemizle danışanlarımızın hassasiyetlerini ön planda tutarak büyümeye devam edeceğiz. Etik değerlerimiz, güvenilir ve tecrübeli ekibimizle gelecekte de sektörümüzün öncüsü olmaya devam edeceğiz.”

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.