Zyxel Group, S&P Global'in 2024 Sürdürülebilirlik Yıllığı’nda yer aldı


Zyxel Group, en iyi performans gösteren yüzde 5'lik grup arasında gösterildi ve sektöründeki kıyaslama yayınına dahil edilen sadece dört şirketten biri oldu.

Tarih: 02 Nisan 2024 11:50:38

Vakıf Katılım

Güvenli ve yapay zeka destekli bulut ağ çözümleri lideri Zyxel Networks, Zyxel Group'un S&P Global'in Sürdürülebilirlik Yıllığı 2024'te listelendiğini duyurdu. Şirketin göze çarpan performansı, sürdürülebilir çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) uygulamalarına olan sarsılmaz bağlılığının altını çizerek, "En İyi yüzde 5" ve "Endüstriyi Yönlendiren" kategorilerinde yer almasını sağladı.

S&P Küresel Sürdürülebilirlik Yıllığı, sektör lideri sürdürülebilirlik uygulamalarına sahip şirketlerin bir derlemesidir ve dünya çapında yatırımcılar ve hükümetler için önde gelen bir referans olarak hizmet vermektedir. Şirketler bir önceki yıldaki ÇSY performanslarına göre değerlendirilmektedir. 2024 yıllığına sadece 759 en iyi performans gösteren şirket dahil edilmiştir (62 sektörde değerlendirilen 9 bin 400'den fazla şirketin bir kısmı.) İletişim Ekipmanı sektöründen sadece Zyxel, Cisco, Ericsson ve Wistron NeWeb olmak üzere dört şirket bu listeye girebildi.

S&P Global'in son değerlendirmesinde Zyxel, "Enerji Tüketimi", "Süreç İnovasyonları" ve "Ürün İnovasyonları" alanlarında yüksek notlar aldı. Şirket ayrıca siber güvenlik performansıyla "BT Ağ Güvenliği Önlemleri" alanında iyi puan alırken, işgücü ve iş ortakları için insan haklarına verdiği önem de takdir edildi.

Zyxel Group, 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşma taahhüdünün bir parçası olarak, Bilim Temelli Hedefler girişimi (SBTi) uygulamalarına uygun olarak grup ve tedarik zinciri genelinde karbon ve enerji kaynağı kullanımını izlemek için dijital bir yönetim platformu başlattı. Zyxel Group ayrıca Sıfır Karbon Akademisi eğitim programı gibi girişimler aracılığıyla tedarik zincirini düşük karbon uygulamalarını benimsemeye yönlendiriyor.

Şirketin sürdürülebilirlik alanındaki somut ilerlemesi, 2023 yılında MSCI ESG Rating A'nın yanı sıra Sürdürülebilirlik Raporlaması için Altın ve 2023 Tayvan Kurumsal Sürdürülebilirlik Ödülleri'nde Bilgi Güvenliği Liderliği Ödülü de dahil olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında başka takdirler de kazanmıştır.

Hibya Haber Ajansı

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.
Vakıf Katılım
Vakıfbank 970-2
Sağlık Basını
Eco Haber
Finans Nabzı
Araba Hayali
7x24 İlan Bul

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. hibya.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan Hibya Haber Ajansı ve Bilişim Hizmetleri San. ve Tic. A. Ş. hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Copyright © 2023 Hibya Haber Ajansı Tüm hakları saklıdır.
Web sitemizdeki tüm içeriklerimiz, kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.